Bôrická cesta 107, 010 01 Žilina
+ 421 911 151 488

Štíhlosť

ico_stihla

Receptov na štíhlu líniu je neúrekom. Tu je niekoľko z nich:

1. Dookola sa traduje, že je potrebné piť veľa vody. Áno, je to pravda. Ale všetkého veľa škodí. Ideálne je vypiť okolo dvoch litrov nesladených a nebublinkových vôd denne. Pitie vody vplýva na zrýchlenie metabolizmu a ručička na váhe sa bude posúvať k želaným číslam.

2. Pri akejkoľvek diéte, alebo aj užívaní pomocných redukčných doplnkov – nevážte sa každý deň, pretože môžete byť deprimované. Je možné, že zo začiatku váha nebude ukazovať menšie číslo, ale pocítite úbytok v páse alebo na stehnách.

3. Ľudia, ktorí v noci nespali, alebo sa nevyspali dobre, majú tendenciu nasledujúci deň viacej jesť, dokonca kalorickejšie jedlo ako doplnok stratenej nočnej energie. Spite preto pokojne a s peknými snami.

4. Ovocie ako náhrada za sladkosti. Ovocie je bohaté na vitamíny, antioxidanty a vlákniny, ktoré majú za príčinu, že sa cítime nasýtené.

5. Stres je zabijak všetkého a núti nás jesť. Buďte preto v pohode a nedajte sa vyviezť z miery nikým a ničím.

6. Nemusíte sa katovať nudnými brušákmi. Zoberte kamarátky napríklad do prírody. Stačí rýchla chôdza, veľa krokov, dlhé prechádzky 2 až 3-krát do týždňa a kilá pôjdu dole.

stretching-498256_1280
zdroj: pixabay

Cvičenie 1: Sme v polohe sediacej. Oprite sa predlaktím o stôl. Zatláčajte dlaňami o seba. Opakujeme tri série po 10-krát. Ruky zdvihneme vyššie a stále zatláčame dlaňami o seba podobne ako v predchádzajúcom intervale. Takto si spevníme prsné svaly.

Cvičenie 2: Tento cvik je trochu náročnejší. Sedíme, chrbát vystretý, ruky zdvihnite do úrovne ramien a dlane majte oproti sebe spojené. Zatlačíme do dlaní, ktoré pomaly dvíhame až k úrovni čela hore a dole. Opakujeme 10-krát. Opäť posilňujete prsné svaly.

Cvičenie 3: V polohe sediacej majte spojené nohy, samozrejme, pokrčené v kolenách. A dvíhame nad zem, asi tak do výšky 40 cm nad zemou. Opakujeme 2-krát po 10 zdvihov.

Cvičenie 4: Podobne ako v cviku 3 zacvičíme to isté s vystretými nohami. Pekne sa nám vyrysujú nohy, ale aj pás.

Cvičenie 5:  Postavíme sa a robíme úklony. Koncami prstov jednej ruky (hruď a hlava smeruje dopredu) sa blížime a dotýkame kolena nohy tej istej strany. Urobte 10 úklonov na každú stranu. Precvičujeme si pás.

Cvičenie 6: Kliky o kancelársky stôl. Dlaňami položenými o niečo širšie ako je šírka ramien uchopte okraj stola. Chodidlami ustúpte dozadu najviac 120 cm od stola. Potom spúšťame hrudník nadol, ale nedotýkame sa stola! Zatlačením vrátime hrudník do východiskovej polohy. Pohybujeme iba s oblasťou hrudníka, ostatné časti sú fixované. Urobte dve série po 20 klikov. Takto si vytvarujeme hrudník spolu s hornými končatinami.