Bôrická cesta 107, 010 01 Žilina
+ 421 911 151 488

Superpotraviny, ktoré vyživia vlasy a urýchlia ich rast

To, ako vyzerá náš životný štýl, na nás vidia všetci. Ako sa stravujeme, ako sa staráme o svoje telo, či športujeme, ale aj či nie sme vyťažení v práci a osobnom živote, toto všetko sa odráža tak na našom celkovom psychickom i fyzickom zdraví, ako aj na kvalite pleti, vlasov a nechtov. Drastické diéty neprospievajú nikomu. Ak si však potrebné živiny dopĺňate vyváženou a pestrou stravou, krásou budete žiariť. Pozrime sa na potraviny, ktoré vám zaistia nádherné a zdravé vlasy.

Šošovica
Vďaka obsahu rastlinných bielkovín podporuje rast vlasov a posilňuje vlasové vlákna. Okrem toho ju oceníte aj pre obsah biotínu a zinku, čo sú jedny z kľúčových prvkov pre zdravé a krásne vlasy.

Ryby
Sú bohatým zdrojom omega 3-mastných kyselín, ktoré sú prospešné pre celé telo, výrazne však vplývajú na kvalitu vlasov. Podporujú rast vlasov tým, že priaznivo ovplyvňujú otváranie vlasového folikulu. Zaraďte ryby do jedálnička pravidelne a neodmietnite ani takú vlasovú bombu, akou je losos.

Vlašské orechy
Rovnako ako šošovica, aj orechy obsahujú biotín. Táto látka zastavuje vypadávanie vlasov a veľmi efektívne posilňuje vlasové vlákna. Zároveň obsahujú vitamín E, ktorý vlasy potrebujú. Ak vám v tele chýba, nedostatok si všimnete v podobe krehkých a jemných vlasoch náchylných na štiepenie.

Špenát
Už malým deťom sa hovorí, že špenát treba jesť pre získanie sily, ako na to poukazuje aj známa rozprávka s námorníkom. Je na tom kus pravdy, pretože táto zelenina obsahuje veľké množstvo vitamínov (B, C, E), minerálny látky ako draslík, železo, horčík a vápnik, je zdrojom aj spomínaných omega 3-mastných kyselín. Pre výživu vlasov ideálna potravina!

Stavte tiež na kvalitné výživové doplnky, ktoré vám zaistia prísun všetkých potrebných látok.

10. mája 2017