Bôrická cesta 107, 010 01 Žilina
+ 421 911 151 488

Široký, plochý alebo okrúhly. Ako správne používať kozmetické štetce?

Nalíčiť sa dokáže každá žena, nevyžaduje si to špecifické zručnosti, len treba vedieť, ako na to. Okrem ovládania správnej techniky zohráva rovnako dôležitú úlohu výbava. Poďme sa teda pozrieť bližšie na typy kozmetických štetcov a ich funkcie.

Okrúhly štetec
Používa sa na nanášanie tekutého make-upu. Najlepšie je, keď si malé množstvo make-upu nanesiete na chrbát ruky a až tak ho štetcom aplikujete na pleť. Nezabúdajte na pravidelné a dôkladné čistenie tohto štetca, pretože prichádza priamo do kontaktu s vašou pokožkou.

Široký plochý štetec
Podobne ako jeho okrúhly kolega, aj plochý štetec sa používa na nanášanie tekutého make-upu. Odporúčaný postup je rovnaký (krycí krém na chrbte ruky).

Užší a menší štetec
Pomôže vám prekryť nedokonalosti v oblasti okolo očí (najmä nepekné kruhy pod očami). V tomto prípade použite korektor. Postupujte nasledovne: Korektorom urobte na koži zvislé čiarky a tie následne štetcom pretrite ťahmi smerom k nosu. Ak by ste štetec viedli opačne (od nosa nahor), zbytočne si vytvoríte vrásky. Vždy používajte jemný štetec, ktorý vašu pleť v okolí očí nebude naťahovať.

Široký a veľmi jemný štetec
Je najlepším pomocníkom na nanášanie púdru. Púder kryje lesk pleti a je na vás, či preferujete práškový, alebo pevný. Vyberte si však kvalitný štetec, aby ste dosiahli čo najlepší efekt: bez zbytočne viditeľných prechodov. Púder štetcom nanášajte na celú tvár a nevynechajte ani krk a dekolt.

Okrúhlo viazaný menší štetec
Perfektne poslúži na nanesenie rozjasňovača pleti. Ten sa nanáša na hornú časť lícnych kostí, vďaka čomu pleť vyzerá žiarivo a sviežo. Rozjasňovač môže mať práškovú i tekutú podobu, dostanete ho aj vo forme tyčinky. Nanášajte ho veľmi jemným štetcom krúživými pohybmi dostratena.

2. mája 2017