Bôrická cesta 107, 010 01 Žilina
+ 421 911 151 488

Reštartuje sa po zime – Tipy na regeneráciu vlasov, suchých rúk a pier

Zima dáva ľudskému telu poriadne zabrať! Vlasy, pokožku i našu imunitu ohrozuje nepríjemná zima, čo sa neraz odrazí nielen na zovňajšku, ale aj v podobe neželanej nádchy a prechladnutia. Prinášame vám preto zopár tipov, ako si po dlhej (a stále neustupujúcej) zime dožičiť reštart.

Pery
Možno aj vás trápia v zime popraskané a vysušené pery. V tomto prípade je ideálnym pomocníkom sladký lekár – med. Natierajte si pravidelne, najlepšie každé ráno, na pery tenšiu vrstvu medu a nechajte ho pôsobiť aspoň 15 minút. Následne si ústa opláchnite (alebo si oslaďte život a med z pier zlížte) 🙂

Herpesu sa zbavíte rýchlejšie, ak ho trikrát denne potriete octom.

Vlasy
Zima a chlad ich vysúša, na mieste je preto poriadny a hlavne výživný zábal.  Pripravte si 1 lyžičku jablčného octu, 2 lyžice olivového oleja a 3 bielka, zmiešajte všetko dokopy, nechajte pôsobiť polhodinu a potom dôkladne zmyte šampónom. Krehké vlasy náchylné na lámanie posilníte citrónovou maskou, ktorá im dodá vitamínovú vzpruhu. Vidličkou popučte 1 kiwi, zmiešajte so šťavou z jedného citróna, naneste na suché vlasy a tie si prikryte igelitom (postačí obyčajný sáčok). Nechajte pôsobiť aspoň 30 minút a opláchnite.

Lesk dodá vlasom žihľava., ktorá sa zároveň právom označuje ako urýchľovač rastu vlasov. Dve plné lyžice sušenej žihľavy zalejte 250 ml vriacej vody a nechajte lúhovať 15 minút. Týmto odvarom si pravidelne oplachujte svoje vlasy.

Suché ruky
Zima sa, žiaľ, podpisuje aj na našich rukách, ktoré trpia na suché  a popraskané miesta. Pomôžete im avokádovým zábalom: Rozpučte avokádo, zmiešajte ho so žĺtkom a troškou citrónovej šťavy. Zmes naneste na ruky a zabaľte do potravinovej fólie. Prikryte uterákom a nechajte pôsobiť približne 15 minút.

Skvelým tipom je tiež ponoriť ruky aspoň na desať minút do mierne zohriatého olivového oleja.

23. apríla 2017